...

Top 5 viga arvuti või sülearvuti valimisel

Selles artiklis on loetletud viis tavalist viga, mida ostjad arvutiseadmete valimisel teevad:

1. Täiesti uus mängukompuuter koos hõõguvate jahutitega 400-500 euro eest – ma võtan selle!

Suurim viga, mida võib teha, on arvuti ostmine teadetetahvlitelt. Või pooleldi keldripoodidest, mis nagu seened pärast vihma avanevad nüüd siin ja seal. Reeglina lakkavad need uhiuued arvutid olemast uhiuued pärast seda, kui vaatad neile “kapoti” alla. Sellistel arvutitel on sageli mitte kõige uuema põlvkonna protsessorid, kaevandamise poolt piinatud videokaardid ja parimal juhul on neil uus SDD-ketas. Reeglina lähevad sellised arvutid väga lühikese aja pärast rikki. Ja siis on väga raske tõestada midagi müüjale, kes lükkab kohe kogu vastutuse meie õlgadele. Vale käitamine jne jne. Selle olukorra vältimiseks on väga lihtne nõuanne – ostke arvutitehnika mainekatest kauplustest või vähemalt ärge olge liiga laisk, et kontrollida sarnaste seadmete hindu teistes kauplustes. Pidage meeles neid kuldseid reegleid: hiirelõksu juustu tasuta, aga ahne maksab kaks korda. Uurige hoolikalt komponente ja nende ligikaudseid hindu. Pöörake tähelepanu paigaldatud Core-i5 või Core-i7 protsessori põlvkonnale ja sagedusele, sest sellest sõltub väga palju jõudlus.

2. Müügiesindaja on kõige eesotsas! Ta aitab – ta juhatab!

Jah, müüjad aitavad meil valida teatud tooteid või teenuseid. Kuid ärge unustage, et müügikonsultant on huvitatud sellest, et kui me ei osta poes pool tema sortimendist, siis ostame kindlasti toote kõrgema hinnaga ja teeme poeomaniku rikkaks. Sellest sõltub müügikonsultandi palk või tasu erinevate boonuste ja stiimulite näol. Näiteks olen väga tihti kohanud ebakompetentseid müügiassistente ja nende arvamusele ei tohiks tugineda kui supereksperdi arvamusele. Müügikonsultant võib meile öelda, kust leida seda või teist toodet, võib meile öelda hindu ja soodustusi, kuid oma arvuti või tulevase sülearvuti varustuse valikul peame me ise ja eelistatavalt eelnevalt valima.

3. Mida võimsam, seda parem!

Mõnikord, jumal tänatud, harva, kuid olen kohanud sellist nähtust, kui mõned kliendid, konsulteerides minuga, millist arvutit on parem osta, usuvad, et mida võimsam arvuti nad võtavad, seda parem ja osaliselt on neil õigus, kuid kui osta arvuti, millel on NVIDIA videokaart 30-seeriast ja Core-i7 11700kf protsessor 32 gigabaidi RAMiga 3800 MHz, isegi nüüd, kui videokaartide hinnad on hüppeliselt tõusnud ja peidus kuskil pilve taga, et lugeda sellist posti, kasutada internetti ja lihtsalt vaadata videoid YouTube’is – mitte päris adekvaatselt. Sellised inimesed juhinduvad reeglist – minu naaber võttis võimsa arvuti, siis võtan endale veel võimsama! Või siis nad kuuluvad inimeste hulka, kes tahavad kõiki kõige võimsamaid asju. Auto, et oleks nagu moonrover, arvuti, et oleks nagu tornaado. Arvutit või sülearvutit valides tuleb juhinduda tervest mõistusest, ostmise eesmärgist ja sellest, kuidas seda tulevikus kasutama hakatakse. Arvestades progressi, võite võtta tehnikat veidi võimsamaks, nii et varuga tulevikuks, kuid mõistlikes piirides.

Vähe kasutatud kasutatud sülearvuti või kasutatud arvuti – kuid odav ja rõõmus!

Vähe kasutatud, kasutatud sülearvuti?! Aga kuidas sellest üldse aru saada? Valetab 10 aastat kaunistuseks? Kust see kõik tuli? See meenutab mulle samu kasutatud autosid, mida 90ndatel Leedust partiidena sisse toodi ja meie autoturul müüdi nagu pirukaid. Nn. väikesed kasutatud autod, vanaisa alt või vanaema alt. Mis peaaegu ei läinudki ja seisid kogu aeg hubastes Baieri garaažides, kaetud soojade tekkide ja vaipadega. Ärge lootke sellele tehnikale. Kasutatud ja on kasutatud. Vähe kasutatud või palju kasutatud – seda ei kontrolli keegi kunagi. Ja reeglina ei ole müüjad ise sellises tehnikas kindlad, nii et maksimaalne, mida müüja võib anda, on kuue kuu garantii. Maksad 200-300 eurot sülearvuti eest, mis läheb homme püha transistoriks, on selline üritus. Jällegi, enamasti, kui selline sülearvuti läheb katki, siis müüja annab parimal juhul sarnase seadme asendamiseks, halvimal juhul – kehvasti töötab, oleme jälle ise süüdi jne jne. jne. Selliseid seadmeid ostes peaksite arvestama kõigi nende nüanssidega ja olema valmis selleks, et sellised seadmed ei pruugi teie jaoks igal ajal enam sisse lülituda.

Ma võtan AppleBooki või AppleMaci – need on parimad!

Loomulikult on arvutifirmasid, mis toodavad väga stiilseid ja mõnevõrra usaldusväärseid seadmeid. Aga ma ei tõstaks neid esile kui parimaid. Sellistes seadmetes on palju lõkse. Sellist arvutit või sülearvutit ostes tuleb meeles pidada, et kõik tarkvara ei tööta sellel. Et tuleb üle minna sarnastele programmidele, mis on kindlasti olemas. Ütlen veel, et on olemas ka oma originaalne tarkvara, mis on mõnes valdkonnas isegi parem kui konkurentidel. Samas, kui ostate sellise seadme, siis on teil ka probleeme sama tarkvara uuendamisega, rikke korral – sellise seadme remont on palju kallim ja mitte kõikjalt ei saa seda. Ja mis kõige tähtsam, minu arvates on selliste seadmete kunstlikult kõrge hind. Teiste firmade analoogid on palju odavamad. Aga kui te olete esteet, siis on see tehnika teie jaoks. See aga ei tähenda, et need on parimad arvutid või sülearvutid arvutiturul.

Enne oma tulevase arvuti komponentide valimist või tulevase sülearvutimudeli valimist peate selgelt aru saama, milliste eesmärkide saavutamiseks te seda või teist seadet tegelikult vajate.

Aitame kliente komponentide valikul või õige sülearvutimudeli valimisel, et klient saaks täpselt sellise arvuti, mida ta vajab, ilma üle maksmata. Võtke meiega ühendust ja me aitame teid hea meelega!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top