...

KUIDAS WINDOWS 10 KIIREMINI TÖÖLE PANNA!

Tegelikult on Windows 10 üpris vilgas operatsioonisüsteem. Kuid teatud seadistuste abil, mis võimaldavad keelata mittevajalikud teenused ja määrata õiged parameetrid, saab seda oluliselt kiirendada.

Windowsi keelamine Näpunäited ja trikid

Operatsioonisüsteem, nagu hooliv ema, jälgib meid kogu aeg, andes meile mõnikord igasuguseid nõuandeid, kuidas seda või teist toimingut kõige paremini teha. Kuid ausalt öeldes tasub tunnistada, et need nõuanded ei ole alati asjakohased ja ei toimi alati korralikult. Lisaks maksab selline süsteemi poolne “eestkoste” meile kasulikke ressursse, mida meil lihtsalt ei pruugi muude ülesannete täitmisel piisavalt olla. Siis algavadki need kurikuulsad süsteemi pidurdused ja tõmblused.

Windows’i vihjete väljalülitamiseks peame minema jaotisse Süsteem -> Teated ja tegevused. Kerige allapoole Teated , leidke ruut ja eemaldage märkeruut “Get tips, tricks and suggestions while using Windows” kõrval.

Windows’i vihjete väljalülitamiseks peame minema jaotisse Süsteem -> Teated ja tegevused. Kerige allapoole Notifications, leidke ruut ja eemaldage märkeruut “Get tips, tricks and suggestions while using Windows” kõrval.

Otsingu indekseerimise keelamine

Windows 10 indekseerib taustal meie arvuti kõvakettaid. See peaks teoreetiliselt vähendama meie aega, kui me midagi arvutist otsime. Kuid nõrgad arvutid sellest ei pruugi nii nõrgalt vajuda, kui operatsioonisüsteem hakkab taas kord oma valdusi kammitsema. Ekspertide sõnul võib otsingu indekseerimine isegi SSD-kettaga arvutit aeglustada.

Selle teenuse väljalülitamiseks tuleb Windows 10 otsingusse kirjutada services.msc ja vajutada nuppu Enter. Ja meie ette ilmub aken, kus on teenused. Siis tuleb lihtsalt kerida avanevas aknas alla punktide “Indexing Service” või “Windows Search” juurde. Tee hiirekursoriga topeltklõps ühele neist kahest punktist ja vajuta ilmuvas aknas nupule Stop. Pärast seda ära unusta oma arvutit taaskäivitada.

Animatsiooni, visuaalsete efektide ja varjude väljalülitamine

Kui soovite, et teie süsteem töötaks maksimaalse kiirusega, on mõistlik keelata “visuaalsed efektid”, kui need aeglustavad teie Windowsi operatsioonisüsteemi.

Seda tehakse üsna lihtsalt. Windows’i otsingukasti tuleb kirjutada sysdm.cpl ja vajutada Enter. Seejärel klõpsa avanevas dialoogiaknas System Properties (Süsteemi omadused) vahekaardil ” Advanced ” , seejärel klõpsa ” Settings ” (Seaded “) jaotises ” Performance ” (Jõudlus) . Seejärel ilmub menüü ” Performance Options ” . Seal on üsna palju erinevaid võimalusi. Neid saab seadistada käsitsi, kui teil on mõningaid kogemusi, kuid nende puudumisel ja kui te usaldate oma süsteemi omalt poolt, peate lihtsalt klõpsama ” auto-tuning for best performance ” . Sellisel juhul lülitab operatsioonisüsteem ise välja animatsiooni, mis aeglustab selle tööd.

Maksimaalse jõudluse saavutamiseks ja ilma märgatava pildikvaliteedi vähenemiseta saate seadistusi reguleerida nii, nagu on näidatud allpool oleval pildil.

Ketta puhastamine

Kui teie ketas on täis andmeid, siis on Windowsi aeglustumine paratamatu. Võib-olla on see sinu jaoks avastus, aga “akendel” on imeline utiliit nimega “Storage Sense” . Nii et tema aktiveerimiseks oma süsteemis tuleb lihtsalt järgida järgmist teed: Settings -> System -> Memory ja ekraani ülaosas lülitage liugur asendist Off. asendisse On. Ja juba sellest hetkest hakkab Storage Sense utiliit jälgima teie arvutit ja kustutab automaatselt ajutised failid ja muu mittevajaliku “prügi”, tühjendades samal ajal teie arvutis kausta Downloads ja Recycle Bin (prügikasti).

Iga kasutaja saab seda utiliiti enda jaoks kohandada, mis parandab arvuti puhastamise mõju. Näiteks võite failide kustutamise asemel kaustast Downloads konfigureerida Storage Sense nii, et utiliit saadab need failid Microsoft OneDrive’i pilve .

Windowsi automaatse hoolduse lubamine

Operatsioonisüsteem hoolitseb taustal igapäevaselt arvuti seisundi eest. Skaneerib seda kõigi erinevate viiruste suhtes, parandab leitud probleemid või vead. See teenus käivitub vaikimisi kell 2:00 hommikul. Eeldades, et nii hilisel kellaajal peaksime olema juba pikalt maganud ja arvuti peaks sel ajal olema juba pikalt mitteaktiivne. Kuid me kõik oleme erinevad ja meil kõigil on erinev päevarutiin ja seetõttu tasub automaatne hooldus reguleerida läbi “Juhtpaneel” – “Süsteem ja turvalisus” – “Turvalisus ja hooldus” . “Hooldus” jaotises alajaotuses “Automaatne hooldus “tuleb konfigureerida vajalikud teenuse seaded. Näiteks saate valida kasutaja jaoks õige aja, millal arvuti ei tööta. Sellisel juhul tuleb märkida ruut “Allow scheduled maintenance to wake my computer from sleep at a scheduled time” (“Luba plaanipärasel hooldusel äratada arvuti puhkeolekusse plaanipärasel ajal”) . Ja klõpsake nuppu Ok.

Lõpetage sünkroonimine OneDrive’iga

See on tõhus teenus, mis on sisseehitatud Windowsisse ja teeb suurepäraselt tööd failide kopeerimisel pilve. Vähendab meie riski kaotada tähtsaid faile, olgu selleks siis dokumendid või fotod. Kuid mõnes arvutis põhjustab just sage sünkroniseerimine OneDrive’iga süsteemi sagimist ja nn “pidurdamist”.

See probleem on ajutiselt või jäädavalt lahendatud. Viimase poole tuleks pöörduda siis, kui ei ole alternatiivset lahendust, kui muud väljapääsu ei ole. Selleks tuleb teha paremklõps OneDrive’i rakenduse ikoonil , ja ilmuvas menüüs klõpsata nuppu “Pause sync” . Pärast seda valime pausi ajalise intervalli – 2, 8 või 24 tundi.

Teine meetod lülitab sünkroniseerimise täielikult välja. Samuti teeme paremklõpsu OneDrive ikoonil , valime menüüst Settings – Account , seejärel valime “Turn off this computer” ja järgmises menüüs juba “Deaktiveeri konto” . Pärast väljalülitamist saame endiselt OneDrive’i kausta salvestada tähtsaid faile , kuid need ei jõua enam teenuse automaatses režiimis serveritesse.

Toitumine

Kontrollime, milliseid võimsuse seadistusi süsteem kasutab. On selge, et seadete säästmine aeglustab Windowsi. Personaalarvutite puhul ei ole mõtet energiat säästa, kuid sülearvutite kasutajate jaoks on kasu ilmne. Aga kui me tahame, et Windows töötaks võimalikult suurel kiirusel, siis sülearvutitel tuleb valida “tasakaalustatud energiasätted” . Ilmselt tunneb kasutaja oma seadme võimsuse tegelikku suurenemist ainult siis, kui ta klõpsab menüüpunktil “High performance” . Sülearvutite puhul on selle valiku puuduseks aku kiire tühjenemine. Kuid teatud juhtudel võib seda režiimi kasutada.

Windowsi käivitamise seadistamine

Aeglase süsteemi võimalik põhjus võib olla peidetud nende käivitatavate programmide nimekirja, mis alustavad oma tööd koos Windowsiga ja jätkavad tööd taustal. Selleks, et näha, millised programmid sellega seotud on, tuleks avada task manager, kasutades klahvikombinatsiooni “Ctrl-Shift-Esc” . Kui Sinu halduril on kompaktne vaade, pead Sa seda laiendama, klõpsates “Details” . Kuna programmide nimekirja on mugavam redigeerida, kui programmi funktsionaalsus on näidatud täies mahus.

Seejärel klõpsake vahekaardil “Startup” . See tähistab kõik programmid ja teenused, mis käivituvad samaaegselt meie süsteemiga. Selleks, et takistada programmide käivitumist koos Windowsiga, tee lihtsalt paremklõps vastaval real ja vali rippmenüüst “Disable” . Kui tulevikus on vaja kõik tagasi tuua, siis teeme kõik samamoodi, ainult valime rippmenüüst “Enable” . Märkame eraldi, et programmide keelamine käivitamisloendis ei tähenda, et me keelame need täielikult meie arvutis. Käivitamisel keelatud programme või teenuseid saab hõlpsasti käsitsi käivitada.

Selliste lihtsate manipulatsioonide tulemusena saate Windows 10 operatsioonisüsteemi tööd oluliselt kiirendada. Kuid selleks, et selle süsteemiga töötamist tõeliselt nautida, peab sul olema piisavalt võimas protsessor, sul peab olema palju RAM-i, soovitav on paigaldada süsteem ss-kettale ja jälgida, et kõik draiverid oleksid paigaldatud ja ajakohased. See on osa meie tööst, mida me igapäevaselt oma klientide jaoks teeme. Hoolitsege oma seadmete eest!

Leave a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Scroll to Top