Selles artiklis tahan teile rääkida kolmest levinumast ja saatuslikumast veast videokaardi iseteeninduses, mida on väga lihtne teha ilma teatud kogemuste ja oskusteta.
1. Esimene ja kõige tavalisem viga on viga termopatjade vahetamisel.
Pole saladus, et aja jooksul muutuvad termopadjad kasutuskõlbmatuks. Kõrge temperatuuri tõttu kuivavad nad ära. Kaasaegsetes videokaartides leidub neid peaaegu kõigis kütteelementides. Asendusprotsessi käigus võib kergesti teha järgmisi vigu:
- Termopadjade valik ei ole suuruses (õhem või paksem kui originaal): Seda ei soovitata! Fakt on see, et iga tootja püüab oma videokaardil kasutada erineva suurusega termopadjakesi ja see on tingitud konkreetse videokaardi mudeli iseärasustest. Ühe või kahe millimeetri erinevus võib põhjustada elemendi või videokiibi vale jahutamise, kuna see ei puutu korralikult jahutuspinnaga kokku. Selle tulemusena võib see põhjustada katastroofilisi tagajärgi.
- Deformeerunud termopadjale termopasta kandmine.
See meetod ei tööta, kuna termopasta libiseb lihtsalt minema ja sellel pole positiivset mõju.
- Ühe termopadja rakendamine teisele:
Väga levinud viga on ka see, kui vanadelt või korrast ära läinud videokaartidelt eemaldatakse termopadjad ja need kinnitatakse üksteise külge, et originaali paksusele lähemale jõuda. Ma ütlen teile kohe, milleni see viga viib – mitme termilise liidese vaheline õhk ei kao kuhugi ja kui element soojeneb, tekib efekt, mida tavainimeste puhul nimetatakse “vanniks”. Videokaart kas ei käivitu GPU tugeva nõtkumise tõttu, kuid kui see siiski käivitub, töötab see selles režiimis kuni videokiibi prügikasti ja see tuleb sellise toiminguga väga kiiresti.
2. Teine ja mitte vähem levinud viga on termopasta vale asendamine.
Videokiibi kristallile valesti paigaldatud termopasta kiht viib selle ülekuumenemiseni ja edasise dumpinguni.
Et kõike õigesti teha, peate esmalt vabanema juba peale kantud ja kuivatatud termopastast. Seda tuleks teha ettevaatlikult ja ilma toore füüsilise jõu või teravate esemete kasutamiseta, mis võivad kristalli pinda kahjustada.
Järgmisena peate videokaardi GPU kristallile kandma õige termopasta kihi. Mitte liiga paks, et vältida termopasta levikut. Ja mitte liiga õhuke kiht, et mitte jätta kristalli lahtisi alasid. Vaadake allolevat pilti.
3. Kolmas viga: – ignoreerides videokaardi poltide alla isolatsioonitihendite paigaldamist, kui need on seal olemas.
Kaasaegsetes videokaartides leidub isolatsioonipatju harva, mida ei ole videokaartide vanemate versioonide puhul. Seal nad on ja on nii, et kruvipea ei puutu kokku erinevate elementidega, vastasel juhul võivad need puudutada, mis võib põhjustada lühise. Nii et ärge ignoreerige isolatsioonipatju seal, kus need asuvad.
Kui teile see artikkel meeldis, klõpsake südamel ja tellige uudiskiri, et mitte vahele jätta järgmisi artikleid.